…przenigdy nieujarzmiona…

…podmuchy silnego Wiatru w drgania Powietrze wprawiają…

giętkie Brzozy, Sosny, Modrzewie… w mocnych Jego ramionach, wyginiając się tańczą…

Drzewa i Wiatr huczną Muzyką Las napełniają…

kołyszą się wspólnie, razem współgrają…

…w porywach taktów gwałtowniejszych, Panny skrawki swych zimowych kreacji gubią,

na biały dywan szyszki, igły, gałązki spadają…

…pochmurne Niebo wielkie, mokre płatki Śniegu sypie,

wirujące, zakręcone na szaloną scenę leśnego Teatru wpadają…

…zagubione w chmurach Słońce, przez moment odnajduje się, nutką czerwieni Niebo rozświetla…

 

        

 

kim jesteś Człowieku wobec Potęgi Natury…?

 

12 Replies to “…przenigdy nieujarzmiona…”

 1. Dominiko…wiatr nie tylko drzewami dziś szarpał…mnie przesunął po lodzie dziś pół metra razem z samochodem… niesamowite uczucie…ale za to ciepło, ciepło, ciepło…czy przyjmujesz gości u siebie??? ja właśnie planuję to robić…pozdrawiam serdecznie…ps.wklejak Cię do znajomych

  1. Witam serdecznie:))), niesamowite, żeby wiatr auta przusuwał, to już przesada, pewnie najadłaś się strachu..? Gości przyjmuję od czerwca ubiegłego roku, fajna sprawa:))), życzę zatem powodzenia w działalności agro, pozdrawiam Ciebie kurko:)))

 2. U mnie Dominiko pogoda jest podobna. Za oknami jeszcze prawie ciemno, spojrzałam na termometr, a tam +7 stopni, czyli dziwnie ciepło jak na luty. I wiatr niepokojąco huczy i deszcz pada. Dobrze, że nie muszę nigdzie wychodzić. Deszczu się nie boję, ale silne wietrzysko wzbudza we mnie niepokój. Pozdrawiam Cię miło. :)))

  1. Oj tak Rozyno, wiatr niepokój budzi nie tylko u Ciebie, a dzisiaj jest jeszcze silniejszy niż wczoraj, jedyne co dobrego robi to osusza topniejący śnieg…, pozdrawiam cieplutko:)))

 3. Bardzo mi się u Ciebie podoba. Okolica przepiękna i urocze domki. Fajnie, że piszesz o różnych sprawach.Wiatr zdecydowanie za głośny i za mocny, działa negatywnie na psychikę, męczy, chyba wieje w całym kraju, znowu straty i nieszczęścia.Może rzeczywiście przywieje wiosnę byle suchą i słoneczną.Chętnie będę tu zaglądać.

  1. Witaj Zuza, dzięki za miłe słowa:), wiatr faktycznie szaleje w całym kraju, ale jutro będzie lepiej:))) pozdrawiam i dziękuję odwiedziny:)

 4. U nas również wieje silny wiatr…W takich momentach myślę sobie, że wypada nam tylko schylić głowę przed potęgą natury…Bardzo piękny tekst Dominiko. Pozdrawiam serdecznie:)))

  1. Witaj genevieve, dzięki za odwiedziny i dobe słówka:))), ten huk wiatru i lasu jest niezwykle niepokojący, miłego wieczoru w sympatycznej atmosferze życzę:)))

 5. Mam nadzieję, że nigdy jej nie ujarzmimy, bo nasze działania są wybitnie destrukcyjne. Wiatr juz na szczęście ucichł, bo przecież spac nie dawał, wyjąc w kominie. Pozdrowienia !

  1. dokładnie tak Aniu, zbyt ingerujemy w naturę, a jej wyraźnie to nie odpowiada, więcej pokory jej się należy, pozdrawiam serdecznie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *