kusicielka skradzionych pocałunków

Kusicielką jest oczywiście jemioła, która podczas ostatniej wichury spadła z drzewa tuż pod moje stopy. Uznałam, że muszę ją zabrać i nad wejściem do domu zawiesić, co też uczyniłam…
  
Dzisiaj przystroiłam dom w świąteczne akcenty, abym jutro w spokoju i niecodziennym już świątecznym klimacie, potrawy wigilijne i bożonarodzeniowe mogła przygotować…
.
  
  
  
Serdecznie dziękuję za wszystkie miłe listy, kartki świąteczne, maile, a nawet prezenty :-)))) szczególnie za zielone jabłuszka i świece :-)))
.
  
  
.
 Kochani, wszystkim Wam życzę pogodnych, radosnych, zdrowych, spędzonych w serdecznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.
.
 
  

38 Replies to “kusicielka skradzionych pocałunków”

 1. Dominiko najmilsza, przepiękne są u Ciebie te wszystkie akcenty świąteczne:) Jemioła kusi, aby każdy , kto pod nią stanie, otrzymał buziaka od właścicielki:))) Świąteczne światełka na zielonych drzewkach dodają magii i uroku Twemu Siedlisku. Dziękuję serdecznie za tak piękne życzenia świąteczne, ja również życzę Ci wspaniałych, magicznych Świąt, dużo radości i spokoju:)))

  1. Genevieve, również dla Ciebie raz jeszcze spokoju, miłości, zdrowia! Oby Twoje marzenia się spełniły :-))) buziaki

 2. Dominiś- zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych pogodnych i radosnych dni w nadchodzącym roku … żebyś nie ustawała w dzieleniu się swoim światem i zdjęciami, tak lubię tu do Ciebie zaglądać … chyba nie tylko ja zresztą.Ściskam już prawie świątecznie – jolanda

  1. Joluś, serdecznie Ci dziękuję, jesteś zawsze tak serdeczna. Twoje Siedlisko jest niesamowite, a Ty prawdziwą artystką jesteś, piękne świąteczne zdjęcia umieściłaś. Jeszcze raz zdrowych i radosnych życzę!

  1. Tobie również Clisho najpiękniejszych Świąt życzę, pewnie dzieci z dalekich stron do Ciebie zawitały i Twe serce się raduje, a moje wraz z Tobą :-))) Buziaki!

 3. Dziękuję Dominiko za życzenia, które w całości odwzajemniam. Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twoich bliskich. ; )))A jemioła piękna, taka inna niż ta sprzedawana u nas na bazarku. Ciekawa jestem czy te pocałunki też będą lepsze, gorętsze …Wesołych Świąt Dominiko. :)))

  1. Rozyno najmilsza, nie wiem czy to od gatunku jemioły to zależy..???Wszystkim takich gorących pocałunków życzę :-))) a jemioła z Twojego bazarku zainteresowała mnie, w czym różni się od tej mojej? Wesołych Świąt życzę!

 4. Dominiczko Kochana ! Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Ci spokój i radość.Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,pomyślnością i szczęściem ::))Dziekuję za serdeczne słowo.;:))

  1. Alutko kochana, tylu miłych słów, kartek, maili, prezentów, to nigdy w życiu od nikogo nie dostałam, dziękuję! Doprawdy nie wiem jak się odwdzięczyć, pozdrawiam świątecznie!

 5. Droga Dominiko, życzę, aby był to czas, kiedy można się zatrzymać w biegu, pod jemiołą kraść pocałunki, dzielić się miłością, ciepłem naszych uczuć i serc, a nade wszystko patrzeć w przyszłość z nadzieją. Życzę niezapomnianych, pełnych uroku i rodzinnej serdeczności Swiąt Bożego Narodzenia. Niech jasność zagości w naszych domach i duszach.

  1. Małgosiu, dziękuję za tak piękne życzenia, Tobie również wielu cudownych i niezapomnianych chwil w tym wyjątkowym, świątecznym czasie życzę 🙂

 6. Dominiko, wspaniałe klimaty jak zwykle prezentujesz, piękne zdjęcia w blasku świec. Wszystkiego dobrego już świątecznie! Zdrówka, uśmiechu każdego dnia i rozkwitu Twojego Siedliska! No i świąteczne drapki dla zwierzyny! Pozdrawiam serdecznie!

  1. Szanajo kochana, dla Ciebie także wielu wspaniałych, świątecznych chwil, obyś cieszyła się obecnością Twoich dzieci :-)) Buziaki!

 7. Dziękuję pięknie Dominiko za życzenia. Jak zawsze u Ciebie wspaniała atmosfera tym razem świąteczna. Bardzo lubię jemiołę i każdego roku zamieniam starą na nową obok wejścia do domu. Wprawdzie nie bardzo można się pod nią całować ale cieszy moje oczy cały rok.Niech Twoje święta też będą radosne, spędzane w miłej rodzinnej atmosferze. Życzę Tobie i Twojej rodzinie cudownego Nowego Roku, niech realizują się Twoje plany i spełniają życzenia a omijają smutki i kłopoty. Dużo zdrowia i mnóstwo szczęśliwych chwil i radosnych wydarzeń.Serdecznie pozdrawiam.

  1. Zuzo najmilsza, dziękuję bardzo za życzenia, Tobie również wesołych i zdrowych Świąt życzę. Dlaczego jednak pod jemiołą nie można się całować, to pytanie bardzo mnie nurtuje, myślałam, że całować można się wszędzie, a pod jemiołą w szczególności 🙂 Buziaki!

   1. Oczywiście, że całować się można wszędzie a szczególnie pod jemiołą bo to dobrze wróży, natomiast pod zawieszoną u mnie jemiołą nie bardzo można ze względu na miejsce jej wiszenia. Próby całowania pod moją jemiołą mogą się zakończyć w najlepszym razie kalectwem – grożą bowiem upadkiem z wysokości kilku schodków bez poręczy zabezpieczającej. Całujemy się się więc wszędzie ale akurat nie pod jemiołą. Pozdrawiam

   2. Teraz już wszystko jasne :-))) faktycznie lepiej jest przenieść się z pocałunkami w inne, bardziej bezpieczne miejsce. Dziękuję za wyjaśnienia, myślałam, że chodzi tu o jakąś legendę, której nie znam. Pozdrawiam serdecznie

 8. Na przekór wszystkiemu sobie życzę tego ciepla, które znajduję na Twoim blogu Dominiko . DZIĘKUJĘ. Ten świat jest dla mnie zaczarowaną bajką i najpiękniejszym prezentem pod choinką.

  1. A Ty Watro, tymi miłymi słowami sprawiłaś mi ogromną przyjemność, to jeszcze jeden prezent, który otrzymałam. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie :-)))

  1. Aniu, dziękuję bardzo, Tobie również składam życzenia serdecznie, choć Święta powoli już się kończą… miłego świątecznego wieczoru 🙂

 9. Dominiko! Między pierogami i rybką a sernikiem i tortem – czas dla Ciebie. I od kochanej rodzinki trzeba chwileczkę odpocząć

  1. Witaj, ja dopiero teraz od rodzinki mogłam się oderwać i komputera przysiąść, na chwilę… już mnie wołają. Serdeczności przesyłam :-)))

 10. Chociaż juz po Świętach…minęły tak szybko…to pragnę dołączyć do tych pięknych życzeń i podpisać się pod nimi całym sercem. Wszystkiego co najlepsze Dominiko!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *