Pojezierze Brodnickie w obiektywie Gości, cz.II

Autorem ośmiu poniższych zdjęć jest Piotr Borsuk.

Grudzień 2013, Sumówko,      

 Grudzień 2013, Sumówko,

Grudzień 2013, Sumówko,                   

Grudzień 2013, Sumówko,            

Grudzień 2013,  Sumówko,                                   

Styczeń 2014, rezerwat florystyczny, Bachotek,     

Styczeń 2014, rezerwat florystyczny Bachotek,                     

Styczeń 2014, rezerwat florystyczny Bachotek.

22 Replies to “Pojezierze Brodnickie w obiektywie Gości, cz.II”

 1. Dziękuję, choć nie moja zasługa bo miejsca i okoliczności przyrody były tak cudowne, że… zdjęcia tego nie oddają 🙂
  Dominiko wielki to zaszczyt być na Twoim blogu. Dzięki! 🙂

 2. Ukłony dla Pana Piotra .Piękne ujęcia i widać magię w tych „czarno-białych” odległe wspomnienia, ale nadal aktualne również w moich albumach :-))
  Moc serdeczności i buziaczki dla Was..

  -A& Z-

  1. Magia i artyzm, a to oznacza Sztukę przez wielkie S.
   Alutko, ja też wspominam Wasz ostatni pobyt u nas, czekam na kolejny. Kluski śląskie w końcu zrobiłam ale
   nie były takie jak Twoje… muszę potrenować :–)) Serdeczności!

 3. To bardziej obrazy i grafiki niż zdjęcia, nastrojowe i bajkowe. Mają to coś, co przykuwa uwagę. Zdolnych masz gości Dominiko!

 4. Dominiko, myślę, że nie jest taką wielką sztuką zrobić zdjęcia latem, kiedy świat jest kolorowy, kiedy podobają nam się wszelkie stworzenia małe i duże, kiedy nawet kropla rosy na byle chwaście potrafi nas zauroczyć. Sztuką jest zrobić takie zdjęcia jak Twój gość, kiedy to przyroda jest szara, zamglona i trochę smutna. Panie Piotrze, najbardziej podoba mi się ostatnie zdjęcie. Czy ta roślina jest odbita w wodzie, czy może leży na lodzie, a może jeszcze w innych okolicznościach zdjęcie zostało zrobione ?
  Pozdrawiam Pana , Panie Piotrze i Ciebie Dominiko oczywiście też. :)))

  1. Zyto, oczywiście masz rację, kiedy jest dobre światło, kolory aż krzyczą, a potencjalne obiekty aż pchają się przed obiektyw aparatu – jest łatwo. Aby zrobić dobe zdjęcie czaro-białe trzeba być Mistrzem, jak Piotr :–)
   Na ostatnim zdjęciu roślina odbija się w wodzie, tak przynajmniej ja to odbieram.
   Serdecznie pozdrawiam i dziękuję, wiesz za co :–)))

   1. Jeszcze raz pięknie dziękuję za dobre słowa :)! Jadnak będąc starym, upartym Borsukiem powtórzę, że o wszystkim decyduje uroda miejsca i światło 🙂 Fotograf jest po to, żeby zdjęcia nie skopać. Mistrzem nie jestem… nie przyznam się ile zdjęć skopałem :), a Sumówko i okolica to miejsca niezwykłe po trzykroć: przyrodą, ludźmi i tym czymś co trudno nazwać, a wisi w powietrzu powodując, że nawet w deszczowe lato można zrobić dobre fotki! Jeśli chodzi o ostatnie zdjęcie to fotografowałem gałęzie wystające z wody, gdzieniegdzie pokrytej cieniutką warstwą lodu. Latem gdy barwy krzyczą, a obiektów dużo fotografowanie jest bardzo, bardzo trudne, bo ciężko się na coś zdecydować 🙂 Tak przynajmniej jest ze mną 🙂

   2. Piotrze, wiem że za Mistrza Fotografii się nie uważasz, ale nim właśnie Jesteś! Światło, miejsce, ludzie.. stanowią kwintesencję… ale często to nie wystarcza, aby zdjęcie było dobre. Zatem trzeba talentu aby ożyło i nabrało „trzeciego” wymiaru… i za to właśnie Tobie Piotrze dziękuję!

 5. Dołączam do zachwyconych. 🙂
  Urzekły mnie te brzozy. Są przepiękne, trudno od nich oderwać oczy.
  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Autora zdjęć

 6. Wszystkie zdjęcia Piotra są przepiękne – takie tajemnicze i pełne dziwnego światła; to prawda że Sumówko jest miejscem wyjątkowym, ale tylko nieliczni potrafią tak to uchwycić w obiektywie.
  Bardzo serdeczne pozdrowienia – dla Ciebie Dominiko i dla Piotra oczywiście też 🙂

  1. To prawda, zdjęcia są piękne, arystyczne, tajemnicze.. jak obrazy. A Piotr ma pewnie już dosyć tych komplementów ;-)) Śniegi topnieją domyślam się, że niedługo zjedziecie na włości? Pozdrowienia!

   1. No tak … mieliśmy już w ten weekend przyjechać, ale niestety wszystko się skomplikowało i teraz zupełnie nie możemy nic planować …
    Ucałowania 🙂

   2. W każdym razie Sumówko jest piękne jak zawsze i nawet ubłocone drogi i topniejący śnieg nie są w stanie tego piękna popsuć ;– ))) Buzkiali!

   3. piękne aż dech zapiera. Piękno jest samo w sobie cudem, a jeśli ktoś potrafi je „złapać” to cud podwójny ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *