Wystawa Prac Młodych Plastyków – Brodnica 2013

W sierpniu w Brodnicy odbyły się Wielodyscyplinarne Spotkania Wakacyjne Krajowego Fundusz na rzecz Dzieci „Rzeczpospolita mniej znana”.  Plastycy, muzycy, humaniści, naukowcy, biolodzy wspólnie rozwijali swoje zainteresowania, spędzali czas poznając przyrodę, oglądając zabytki na Kujawach, wypoczywali ale również pracowali , pogłębiali wiedzę.  Młodzi muzycy zagrali dwa otwarte dla publiczności koncerty,  pierwszy z nich na skrzypce i muzykę organową odbył się w gotyckim kościele św. Katarzyny, dźwięki drugiego koncertu fortepianowego rozbrzmiały w Pałacu Anny Wazówny.

Muzyka i architektura, tak doskonale do siebie pasują.

Natomiast młodzi plastycy w Brodnickim Domu Kultury zaprezentowali swoje poplenerowe prace. Oto niektóre z nich.

 

 

 

 

12 Replies to “Wystawa Prac Młodych Plastyków – Brodnica 2013”

 1. moje starsze dziecię jest zachwycone brodnicą!. jutro będe przejeżdżała niedaleko sumówka i przez brodnicą.
  ja muszę sie tam wybrać na cały dzień i zwiedzić porządnie a nie po łebkach…
  jezu ja jutro (dziś) wstaję o szóstej a jeszcze nie usnęłam!

 2. Kochana Dominiko, to wspaniale, że są takie imprezy i że pokazujesz je na swoim blogu! Dla młodych to okazja do zaprezentowania swych talentów i dalszego rozwoju a dla widzów możliwość obcowania z wysoką kulturą. Piękne obrazy! Dziękuję za te wrażenia artystyczne i przesyłam ucałowania:)))

  1. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja która pomaga niezwykle zdolnym dzieciom rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Każdego roku Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. To naprawdę dobra robota! Buziaki!

  1. Z przyjemnością bym to również uczyniła, ale niestety prace nie były na sprzedaż. Dzieciaki skrupulatnie zbierają je do swoich teczek, które to teczki otworzą im drogę na studia.

 3. Ja też conajmnie trzy kupiłabym natychmiast i szkoda, że nie są na sprzedaż. I że to tak daleko. Ale Ty Dominiko nam pokazujesz i cieszysz nasze oczy i za to Ci serdeczne dzięki!

  1. Myślę, że jeszcze kiedyś o autorach tych prac usłyszymy
   i nie jeden obraz będziemy podziwiać, może za kilka lat obrazy Młodych będą na sprzedaż, tylko czy wówczas będzie nas stać na ich kupno? Buziaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *