majowe barwy i dzwięki…

 

Ciepłe promienie wiosennego słońca oraz kilkanaście godzin rzęsistego deszczu, diametralnie odmieniły świat, którego oblicze przeobraziło się w różnobarwną paletę kolorów… od soczystej zieleni po intensywny odcień żółto kwitnącego właśnie kwiatu rzepaku… Majowe pola wyglądają pięknie, zwłaszcza, że przeplatają się z bujną zielenią traw, łąk, a także drzew i krzewów, których korzenie brodzą z lubością w licznie występujących w pobliżu stawach i rozlewiskach… Te małe wodne ostoje tworzą istny raj dla żab, których rechot rozlega się niczym echo po całej okolicy… raj, dla różnorodnego ptactwa… Przez całe dnie, a zwłaszcze w świetliste poranki i ciepłe wieczory rozlegają się przyjemne dla ucha odgłosy, krzyki dzikich kaczek, skrzypienie derkaczy, mocne głosy bąków… cała gama różnie brzmiących dzwięków… Wieczorem rozpalam ognisko, patrzę w rozgwieżdżone niebo i z wielką atencją słucham jak cudownie brzmi ten niesamowity koncert…. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 Replies to “majowe barwy i dzwięki…”

 1. ogien – mój zywioł. zauwazyłas, ze dzikie kaczki wciaz sie zanosza od smiechu. czasem mam wrazenie, ze smieja sie ze mnie . a po deszczu i nasza działka nie do poznania wybujała, wypiekniała…

  1. śmieją się, to prawda, ale mam również wrażenie, że się kłócą… oczywiście w żartach i potem znowu zanoszą się od śmiechu… :-)))

 2. Wpatruję się w te piękne pola rzepaku i to jeziorko wśród nich i jakoś trudno mi się zorientować w którym to miejscu :-)) … szkoda, że nie możesz dodawać do tych zdjęć dźwięków – rechot żab w naszych bajorkach jest rzeczywiście niesamowity – wręcz zagłuszajacy inne dźwięki, nawet rozmowę 🙂 Pozdrawiam cieplutko :-))

  1. To jest za Sumowem, w stronę Bobrowa, jest tam taki uroczy staw wśród rzepaku. „Nasze” pobliskie żaby po prostu zagłuszją wszysto, ale lubię te ich godowe hałasy.. U Was na działce co rusz bociana widzę… czy to aby nie jest jakaś zapowiedź???

   1. :-)) no mam nadzieje że ten bocian to nie kolejny znak …. :-))do zobaczenia

   2. w każdym razie bociany proszą o słup, bo chcą właśnie tu zbudować gniazdo… :-)))

 3. Bo Dominiko, teraz jest najpiękniejsza i najpłodniejsza pora roku. Wszystko co żyje, rośliny i zwierzęta rozwijają się, mnożą, zakładają gniazda, wysiadują, albo opiekują się młodymi i dlatego jest tyle kolorów i taki gwar jak chyba w żadnym miesiącu roku. My, ludzie w porównaniu do przyrody cisi i szarzy jesteśmy i bardziej zamknięci w sobie. :)))

  1. No właśnie, przyroda wręcz krzyczy w swym rozkwicie, a ptactwo, gady, płazy i inn. oszalały wręcz z chęci podtrzymania gatunku, maj jest zdecydowanie najpiękniejszym miesiącem…

 4. Ty to masz klawe życie, jak cysorz z ballady. I ja za chwilę jadę do Brzózki i już nie będę Ci zawiszczyć tylko pławić się w majowych kolorach, zapachach i dźwiękach

 5. Adaś obiecał, że upiecze dla nas wszystkich ziemniaczki w ognisku, jak się tylko nadarzy okazja :))) ha ha ha!!!!!!!!

 6. Pięknie mai się ten maj ujęty w ramach Dominikowej wrażliwości, pełen słonecznych barw i odgłosu iskierek tańczących między płomykami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *