Ośrodek Narciarski Kurza Góra

Na Mazurach w Kurzętniku powstał ośrodek narciarski z trzema trasami zjazdowymi. Tu na Kurzej Górze, położonej pomiędzy Brodnicą a Nowym Miastem Lubawskim znajduje się  najdłuższa narciarska trasa zjazdowa w północnej Polsce, a to tylko 29 km od naszego Siedliska. Wczoraj wybraliśmy się do Kurzętnika aby przekonać się jak ów ośrodek narciarski się prezentuje. 

Jest to idealne miejsce dla dzieci i początkujących narciarzy, ale również wielką frajdę jak zaobserwowałam, mieli wytrawni narciarze i deskarze szusujący po stoku. Na pewno warto odwiedzić to miejsce, wypróbować swoich sportowych sił na Kurzej Górze. 

6 Replies to “Ośrodek Narciarski Kurza Góra”

  1. Są pewne walory estetyczne – te kolory na śniegu.:) Reszta ewidentnie nie! Nawet jak patrzę na zdjęcia i widzę białą górę, z której ludzie zjeżdżają na dwóch deskach, to robi mi się niedobrze. Po płaskim – tak, z góry – nie. Padłabym ze strachu.:)))
    Serdeczności:)

  2. W każdym razie Grażynko, ja cieszę się że taki obiekt powstał, znajduje on wielu sympatyków. Amatorzy mogą nauczyć się jeździć na nartach czy desce, a prawdziwi narciarze szlifować swoje umiejętności przed wyjazdem w góry. Buziaki!

  3. Tak się jakoś złożyło, że nie szusuję. Próbowałam ze trzy razy ale nie zaiskrzyło. Ale lubię patrzeć i wąchać śnieg i kiedyś spędziłam cztery cudowne dni w ośrodku narciarskim bez nart ale z aparatem. Było wspaniale! Pozdrowienia ślę gorące w ten mroźny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *